Celé drama se odehrálo v úterý krátce před osmnáctou hodinou v Těšínské ulici v Opavě. Ironií je, že chybělo málo a přímými účastníky nehody mohli být také dopravní policisté. V osudnou dobu jely po čtyřproudové silnici ve směru do centra města v těsném závěsu za sebou dvě vozidla. První z nich, služební policejní vůz, volil cestu v pravém jízdním pruhu, kousek za ním jedoucí Suzuki řízené dvaatřicetiletým mužem poté pruh levý.

V místech, kde se kříží ulice Těšínská s ulicí Jateční, však policejní auto muselo přibrzdit. Důvodem byla pětapadesátiletá žena, která zde mimo přechod pro chodce přebíhala vozovku. Zatímco první vůz srážce zabránil, se za ním jedoucím Suzuki již žena tolik štěstí neměla. „Došlo k nárazu, když byla chodkyně odhozena na blízkou dopravní značku a poté dopadla na zem," popisuje za opavskou policii Dagmar Schindlerová.

Záchranáři byli na místě do tří minut. Žena byla v bezvědomí a v přímém ohrožení života. „Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil zranění hlavy a vyslovil podezření také na poranění mozku. Chodkyni bylo nutno zajistit dýchací cesty pomocí intubace a připojit ji k umělé plicní ventilaci. Posádky také zahájily nitrožilní podávání léků," uvádí mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

V současnosti se ji snaží lékaři dát dohromady. „Pacientka utrpěla polytrauma (současné poranění nejméně dvou tělesných systémů, z nichž postižení alespoň jednoho z nich nebo jejich kombinace ohrožují základní životní funkce) a je v péči zdravotníků anesteziologicko-resuscitační kliniky. Je v umělém spánku a její zdravotní stav je stabilizovaný," sděluje na závěr mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

Okolnosti a příčiny nehody se nadále šetří.