Podle policie měl řidič osobního vozidla značky Mazda, jedoucí z Neplachovic do Opavy, z dosud nezjištěných příčin přejet do protisměru, kde narazil do protijedoucího dodávkové vozidla značky Mercedes (převážející automobil). Mazda poté ještě narazila do dalšího automobilu (také značky Mazda), který jel v protisměru za dodávkou.

Lukáš Malý (druhý zprava) při léčbě pacientky s intoxikací organofosfáty.
Lékař Slezské nemocnice v Opavě se opět vrátil do Afriky

„Co se týká zranění, žena z protijedoucí mazdy byla předána zdravotníkům a letecky transportována do nemocnice. Zdravotníci si převzali také dvě děti z tohoto auta a řidiče mazdy,“ sdělila podrobnosti Soňa Štětínská z Policie ČR.

V péči zdravotníků skončili i druzí dva řidiči, tedy dodávky a první mazdy, jejíž řidič je ze zavinění nehody podezřelý. Oba byli ve vozidlech sami. Ani jeden z řidičů v provedené orientační dechové zkoušce nevykázal známky alkoholu.

Nehoda mezi Opavou a Krnovem, únor 2023.Nehoda mezi Opavou a Krnovem, únor 2023.Zdroj: se svolením PČR

Z důvodu nehody byla v místě zcela uzavřena komunikace I/57 a policisté odkláněli a korigovali dopravu po objízdných trasách. Kolem 17. hodiny byl zprůjezdněný alespoň jeden směr a před šestou hodinou už byla silnice plně průjezdná.

V této souvislosti se policisté obracejí na řidiče, kteří by mohli mít nehodový děj zachycen na palubní kameře, aby se jim ozvali. „Uvítáme jakékoliv informace k nehodě od osádek vozidel či dalších osob, které se nacházely na místě. Kontaktujte prosím policisty dopravního inspektorátu Opava, telefon 735 788 950. Lze samozřejmě využít také bezplatnou policejní linku 158,“ poděkovala případným svědkům Soňa Štětínská.

Vrtulník LZS Ostrava. Ilustrační foto.
Muž v Krnově spadl ze schodů, oživovali ho záchranáři

„Dvě děti předškolního věku, které v jednom z havarovaných vozidel cestovaly, byly zasahujícím lékařem vyšetřeny a naštěstí nejevily známky zranění,“ přidal dobrou zprávu mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Muži ve věku 27, 29 a 64 let byli zraněni středně těžce. Posádky ZZS je ošetřily s poraněním hlavy, hrudníku a zad. Skončili v opavské nemocnici. Nejvážněji byla zraněna čtyřiadvacetiletá žena, a to v oblasti hrudníku a břicha. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji letečtí záchranáři přepravili do Fakultní nemocnice Ostrava.