„Devatenáctiletý řidič z Opavy-Kylešovic řídil osobní vůz Škoda Octavia ve směru od Hořejších Kunčic směrem na Opavu. Nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky,“ uvedl mluvčí opavského policejního ředitelství René Černohorský. Vozidlo dostalo smyk a skončilo v silniční příkopě.

„Následně došlo k převrácení vozidla přes střechu, dopadu zpět na kola a nárazu pravou zadní části vozidla do stromu,“ doplnil Černohorský. Při dopravní nehodě došlo ke zranění celé posádky vozidla. Těžké zranění při nehodě utrpěl řidič vozu. Jeho stav si vyžádal transport do na chirurgické oddělení nemocnice v Ostravě-Fifejdách.

Jednadvacetiletý muž z Kravař z nehody vyvázl se zvrtnutím krční páteře a pohmožděninami hlavy a hrudníku, devatenáctiletý mladík z Opavy utrpěl pohmoždění hlavy a bederní krajiny a rovněž zvrtnutí krční páteře. Dalšími spolujezdci byli dvacetiletý muž z Opavy, ten byl mimo jiné ošetřen s tržnými ranami na hlavě a zlomeninou levé klíční kosti a poslední zraněnou v autě byla třiadvacetiletá žena z Opavy-Kateřinek, která si kvůli nehodě vykloubila pravou pažní kost a pohmoždila hrudní kost.

„Zranění těchto čtyř členů posádky kvalifikovali lékaři jako lehké až středně těžké. Všichni byli převezeni k ošetření na chirurgické oddělení Slezské nemocnice v Opavě,“ doplnil mluvčí Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje v Opavě Lukáš Humpl.

Zda došlo k havárii vinou alkoholu, nemohli policisté na místě ověřit. „Z důvodu řidičova zranění nebyla na místě provedena dechová orientační zkouška, ale byl nařízen odběr krve v ostravské nemocnici. Škoda na havarovaném vozidle byla vyčíslena na částku 400 000 korun,“ doplnil René Černohorský. U nehody zasahovali profesionální hasiči z Vítkova a dobrovolní hasiči z Litultovic. „Hasiči pomáhali například s aplikování krčních límců a dlah,“ uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.