První nehoda, která skončila těžkým zraněním motorkáře, se odehrála po půl deváté ráno v Těšínské ulici v Opavě.

Podle policejní mluvčí Gabriely Pokorné se měl řidič osobního vozu otáčet a pravděpodobně nedal motocyklistovi přednost. Poté došlo ke střetu. Těžce zraněný motorkář byl letecky transportován do nemocnice.

„První posádka k postiženému dorazila během tří minut od nahlášení události na tísňovou linku. Dvaačtyřicetiletý muž utrpěl poranění hlavy, hrudníku a pánve," okomentoval zásah tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl s tím, že motorkář byl v přímém ohrožení života.

„Zasahující lékařka musela provést intubaci jeho dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci,“ uvedl Lukáš Humpl a dodal, že po zajištění přednemocniční neodkladné péče byl pacient letecky přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

„Ošetřen na místě musel být také třiašedesátiletý muž s lehkým poraněním horní končetiny. Jeho transport do nemocnice však nebyl nutný,“ doplnil na závěr.

Nehoda v Ludgeřovicích

O několik hodin později se v Ludgeřovicích srazily dva mercedesy a octavie. Nehoda ochromila dopravu na tahu mezi Hlučínem a Ostravou.

Dopravní nehoda tří vozidel v Ludgeřovicích.Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Jak uvedl tiskový mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela, operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v sobotu před šestnáctou hodinou.

„Do Ludgeřovic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Hlučín a Ostrava-Přívoz, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Hlučín. Zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem a z míst řidičů dvou mercedesů opatrně vyprostili dva muže, kteří byli během zásahu podle velitele hasičů při vědomí a komunikovali,“ popisuje Petr Kůdela s tím, že všichni zranění měli skončit v ostravské Fakultní nemocnici.

Nakonec uvedl, že na provozní kapaliny uniklé na silnici, hasiči použili nasákavý sorbent. „Silnice I/56 byla po dobu jejich zásahu zcela uzavřena,“ uzavřel.

Tomáš Raab se roky snaží o záchranu rodinného dědictví. Jeho úsilí padá na úrodnou půdu.
V Prostřenu musel vyhánět kozu z kuchyně

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič vozu zn. Mitsubishi měl předjíždět další vozy a ohrozit protijedoucí vůz zn. Mercedes. Řidič tohoto vozu měl na vzniklou situaci reagovat intenzitním brzděním," komentovala nehodu v neděli ráno mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Mercedes měl podle jejích slov ve smyku rotovat po vozovce a následně se srazit s dalším mercedesem. Zasažen byl i třetí vůz - Škoda Octavia.

„K objasnění okolností události zahájili opavští policisté úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Policisté provedli ohledání místa dopravní nehody a jeho dokumentaci. Některé skutečnosti nehody objasní pravděpodobně i soudní znalec. Žádáme svědky této vážné nehody, kteří dosud nekomunikovali s policisty, aby nás kontaktovali na lince 158," uvedla závěrem Pokorná.