Přestože světelné i zvukové zařízení krátce po půl sedmé upozorňovalo na to, že tudy bude projíždět vlak, šestapadesátiletá řidička z Lhoty se svou Dacií vjela na přejezd.

„Utrpěla těžká zranění a vrtulníkem musela být převezena do fakultní nemocnice v ostravské Porubě. Všech sedmnáct lidí, kteří tou dobou seděli ve vlaku, zraněno nebylo. Proč žena na přejezd vjela, je dosud v šetření," uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský.

„Škoda byla odhadnuta na 350 000 korun - 100 tisíc na automobilu a 250 tisíc na vlaku. Provoz na trati byl obnoven o půl jedenácté," doplnil k události mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

„Šestapadesátiletá pacientka utrpěla poranění hlavy a mozku, které bylo život ohrožující. Zasahující lékař ji musel uvést do umělého spánku, zajistit její dýchací cesty a umělou plicní ventilaci," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Posádky zdravotnické záchranné služby provedly kompletní ošetření zraněné a připravili ji k leteckému transportu na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Pondělní nehoda v Háji ve Slezsku-Lhotě.

Petr Dušek