Na silnici I/11, mezi Porubou (za obchodním centrem Globus) a Velkou Polomí se srazilo osobní auto Citroen Saxo s polským kamionem Scania. Silnice je stále neprůjezdná a policisté dopravu odklání několika náhradními trasami. Trasa pro nákladní vozy vede z Nových Sedlice - Kravaře - Hlučín.

„Na místě probíhají záchranné práce, řidičům, kteří cestují z Opavy, doporučujeme jet náhradní trasou přes obec Hlučín, " uvedla již dopoledne mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. 

„Ze zatím zjištěných informací vyplývá, že řidič osobního vozu ročník 1942 vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s nákladním vozem. Deformace osobního vozu po střetu byla značná, muž byl vyproštěn a převezen do nemocnice. Dle informací, které zatím máme k dispozici, je zdravotní stav řidiče velmi vážný," doplnila dále mluvčí s tím, že řidič tahač řídil muž ročník 1975.

Vážná dopravní nehoda v pátek 8. března zablokovala komunikaci I/11 mezi Ostravou-Porubou a obcí Velká Polom.

„Sedmdesátiletý muž, cestující v osobním vozidle, zůstal po nehodě zaklíněn uvnitř. O jeho vyproštění, které bylo komplikované a trvalo asi třicet minut, se museli postarat hasiči," uvedl k nehodě mluvčí záchranné lsužbu Lukáš Humpl.

„Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil, že muž utrpěl mnohočetná vážná poranění v oblasti hrudníku, břicha, pánve a dolní končetiny a jeho život byl v přímém ohrožení," doplnil dále s tím, že posádka provedla zajištění dýchacích cest pacienta a jeho připojení k umělé plicní ventilaci.

Muž byl přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě a ve tři čtvrtě na jedenáct předán do péče tamních lékařů.

Na frekventované silnici čtyři a půl hodiny zasahovaly i dvě jednotky profesionálních hasičů z Ostravy.

Vážná dopravní nehoda v pátek 8. března zablokovala komunikaci I/11 mezi Ostravou-Porubou a obcí Velká Polom.

„Hasiči museli staršího vážně zraněného a zaklíněného řidiče ze značně zdemolovaného osobního auta vyprostit. Použili k tomu hydraulické nůžky a hydraulický rozpínák. Muž byl během vyprošťování při vědomí a slabě komunikoval. Dále zajistili místo nehody, zabezpečili obě havarovaná vozidla před požárem a vedle úklidu provozních kapalin pomocí sorbentu také odtahovali kamion do jednoho pruhu, aby byl druhý pruh průjezdný. Minimálně 4 hodiny totiž museli řidiči vozidel z obou směrů objíždět Velkou Polom přes Ostravu-Krásné Pole," popsal zásah hasičů mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kudela  s tím, že místo nehody, potřísněné provozními kapalinami, zasypali hasiči několika stovkami litrů nasákavého sorbentu, protože z vozidel hlavně unikl olej.

„Znečistil také půdu bezprostředně vedle vozovky. Na místě proto byli pracovníci odboru životního prostředí ostravského magistrátu a státního podniku Povodí Odry. Hasiči část kontaminované zeminy vedle silnice sami odkopali a nasypali do pytlů," dodal dále mluvčí.

Velmi komplikované bylo podle něj odtažení polského kamionu ze silnice. Na místo proto dorazil vyprošťovací speciál Mercedes Bizon.

„Hasičům se jej po několika desítkách minut podařilo odtáhnout do jednoho pruhu, aby po úplném vyčištění druhého pruhu tu mohla být alespoň částečně obnovena doprava na frekventované spojce mezi Ostravou a Opavou. Hasiči odjížděli z místa nehody na základnu kolem půl třetí. Místo nehody předali firmě Ekoaqua, která se postará o dekontaminaci půdy. Přijel sem také polský Mercedes Bizon, který se pokusí odtáhnout havarovanou Scanii mimo silnici, možná až do nedalekého Polska," uvedl závěrem Kudela.

Vážná dopravní nehoda v pátek 8. března zablokovala komunikaci I/11 mezi Ostravou-Porubou a obcí Velká Polom.

Vážná dopravní nehoda v pátek 8. března zablokovala komunikaci I/11 mezi Ostravou-Porubou a obcí Velká Polom.