Informace o nehodě nákladního a osobního vozidla obdrželi zdravotničtí záchranáři a další složky IZS krátce po půl sedmé večer. Ke střetu došlo ve vsi Zadky, která patří pod obec Neplachovice na Opavsku

"Osobní automobil Škoda Kodiaq řídil pětatřicetiletý muž z Bruntálska. Ve směru jízdy z Opavy na obec Velké Heraltice, řidič při průjezdu mírně levotočivou zatáčkou z dosud přesně nezjištěných příčin vjel do levé části vozovky a zde se levou přední části automobilu střetl s levou přední části protijedoucího nákladního motorového vozidla tovární značky Man s návěsem značky Umikov, naloženým dřevní kulatinou. Soupravu řídil sedmapadesátiletý muž z Bruntálska," uvedl mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský. 

Magistrát města Opava.
Dejte vysvědčení vedení Opavy. Oznámkujte radní i starostu

Po střetu začal osobní vůz rotovat, několikráte se převrátil přes střechu a následně zůstal stát na levém boku v prostoru zálivu přilehlé autobusové zastávky. "U tahače nákladní soupravy došlo k proražení levé přední pneumatiky, k následnému smyku a sjetí do silničního příkopu, kdy byly poškozeny svodidla, vzrostlé stromy i dopravní značení. Dřevní kulatina se uvolnila z návěsu a vysypala se jak na silnici, tak i do příkopy a přilehlého Heraltického potoka," líčí dále mluvčí policie.

Řidič zůstal zaklíněn ve vozidle

Při dopravní nehodě utrpěl prvně jmenovaný řidič zranění těžšího charakteru s nutností leteckého transportu helikoptérou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. „Na pomoc vyjely k nehodě celkem dva pozemní týmy ze základny v Opavě a na místo události byl vyslán také vrtulník LZS z Ostravy," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Pětatřicetiletý muž zůstal v automobilu zaklíněn. „Záchranáři mu po svém příjezdu podali tlumící léky, vyproštění poté zajistili hasiči. Pacient utrpěl poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny. Po naložení pánevního pásu, zafixování do vakuové matrace a dalších úkonech, jej letečtí záchranáři přepravili na urgentní příjem FN Ostrava," řekl mluvčí záchranářů. 

Indický svářeč se v práci i ve městě cítí velmi dobře.
Mladý indický svářeč v Opavě. Jako křesťan ocenil kostely a erární pomůcky

"S ohledem na mužovo zranění u něj nebyla provedena dechová zkouška a v rámci lékařského ošetření u něj byl proveden odběr krve ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových, omamných a psychotropních látek nebo jedů," řekl dále Deníku policejní mluvčí.

Řidič nákladní soupravy utrpěl při nehodě  zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava a orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně.

Stříbrné jezero v Opavě po revitalizaci. 15. června 2023.
Chybějící tráva, řasy ve vodě, „sádrák“ je po revitalizaci terčem kritiky

"Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla na téměř jeden milion a dvě stě tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě," doplnil policejní mluvčí.