"Asi dvacet minut po patnácté hodině přijali operátoři informaci o třech zraněných osobách, kterým na pomoc vyjely dvě zdravotnické posádky a současně vzlétl z Ostravy vrtulník LZS," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských záchranářů Ladislav Lang. 

Nehoda traktoru a automobilu, Větřkovice, Opavsko, 22. července 2023.
FOTO: Střet automobilu s traktorem na Opavsku. Nehoda si vyžádala dva zraněné

Všichni pacienti byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali. Pětatřicetiletá žena si stěžovala na bolest hlavy, hrudníku a pravé ruky. Šestiletý chlapec při prvotním vyšetření vykazoval známky lehčího poranění v oblasti břicha a zad.

Smolný start sezony. Opava na Vysočině vedla, ale body nemá. Co řekl trenér?

Na jídlo a pivo v Opavě jen s hotovostí? Bez obav, kartou zaplatíte skoro všude

Ohlédnutí za Colours: smutek ze zrušení koncertů dvou hvězd přebilo nadšení davu

"Žena i dítě byli po poskytnutí přednemocniční pomoci transportováni sanitkou do Fakultní nemocnice v Ostravě na urgentní příjem," řekl dále mluvčí záchranářů. 

Stavba západní části severního obchvatu města. Červenec 2023.
Obchvat v Opavě. První řidiči se po něm projedou v září. Už teď je kamiónů méně

Třetím zraněným byl desetiletý chlapec. Udával bolest v oblasti hlavy a zad. "Po imobilizaci páteře pomocí krčního límce a uložení do vakuové matrace byl následně pozemní cestou převezen do Slezské nemocnice v Opavě na chirurgickou ambulanci," doplnil pro Deník mluvčí záchranářů. 

Bez alkoholu

Předlékařskou pomoc poskytli všem zraněným hasiči. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Opava, s nimi dobrovolná jednotka z opavské městské části Kylešovice. Hasiči po příjezdu k nehodě zajistili obě havarovaná vozidla proti požáru a ihned poskytli pomoc všem zraněným osobám, dvěma dětem a jedné ženě. Hasiči nasadili krční fixační límce a pomohli zraněným osobám dostat se do přistavených sanitních vozů, kde je předali do péče zdravotníků," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Hrčava, Frýdecko-Místecko, červenec 2023.
Střelba v Hrčavě. Drogy, celá vesnice to věděla a všichni si o tom jen povídali

Podle policejní zprávy pak k nehodě došlo tak, že na silnici v katastru obce Velké Hoštice šestatřicetiletý řidič vozidla Ford po předjetí traktoru se zařadil za před ním jedoucí osobní automobil Škoda Favorit.

"Následně započal předjíždět i tento vůz, a to v době, kdy byl z levé strany již předjížděn vozidlem Audi, které řídil čtyřicetiletý řidič. Došlo ke střetu a vozidlo Audi bylo odhozeno mimo vozovku. Požití alkoholu u řidičů bylo vyloučeno dechovou zkouškou. Další okolnosti nehody šetří opavští dopravní policisté," řekl pro Deník k nehodě mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.