Opavští policisté prošetřují dopravní nehodu, ke které došlo v Opavě už 11. prosince 2020. Událost se stala v centru města.

„Třicet minut po čtrnácté hodině odpolední řídil dvaašedesátiletý muž jako zaměstnanec opavského Městského dopravního podniku trolejbus linky 221 po ulici Horní náměstí směrem od zastávky Divadlo k Dolnímu náměstí. Při jeho jízdě mu však měla na zdejší přechod pro chodce bezprostředně vběhnout do jízdní dráhy mu neznámá osoba. Aby zabránil střetu, tak prudce hromadný dopravní prostředek zabrzdil,“ popisuje opavský policejní mluvčí René Černohorský.

V tu chvíli spadl na podlahu trolejbusu stojící pětaosmdesátiletý muž a ze sedadla upadla na zem ještě jednaosmdesátiletá žena.

„Oba cestující utrpěli zranění lehčích charakterů s nutností jejich lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava. Ke zranění jiné ze zúčastněných osob nedošlo, škoda na majetku způsobena nebyla a orientační dechové zkoušky vyzněly u řidiče i obou pasažérů negativně. Neznámá osoba, s největší pravděpodobností se jedná o mladíka, odběhla neznámo kam,“ dodává.

Svědecké informace lze volat na číslo 974 737 581 nebo na 737 788 950.