Uplynulé páteční odpoledne, 14.30 hodin. Život v rodinném domě stojícím u hlavního tahu z Opavy na Ostravu plyne v obvyklých kolejích. Do chvíle, kdy se nahoře na silnici stane tragická havárka. Jedno z aut, náklaďák, končí v zahradě zmíněného domu.

„Byla jsem doma jen s malým dítětem a matkou. Běžela jsem do sklepa a oknem jsem viděla, že na zahradě není něco v pořádku. Pak jsem uviděla na zahradě to auto,“ vyprávěla včera naší redakci přímo na místě žena, která si nepřeje zveřejnit své jméno.

„Dítě jsem dala mamince a běžela k autu. Na nic jsem nemyslela, jen jsem chtěla pomoci. Současně tam přibíhal i soused – záchranář. Naštěstí řidič byl v pořádku a vlastně se mi jen omlouval, že mi zničil zahradu,“ pokračuje obyvatelka domu. Zatím co na přilehlé fotografii je vidět, jak zahrada vypadala bezprostředně po havárce, včera dopoledne už by nikdo nic nepoznal.

Zahrada zapadala sněhem, rozbité auto je pryč, plot provizorně opraven.

A co se zde v pátek odehrálo? Jak jsme vás informovali, třiatřicetiletý muž z Kravař předjížděl v ten čas na čtyřproudové silnici s dodávkovým vozem SEAT Inca pomalejší auta, z neznámých důvodů přejel ale dvojitou souvislou dělící čáru do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucího náklaďáku DAF, řízeného třiapadesátiletým mužem z Opavy.

Náklaďák odhodil SEAT zpět do původního směru jízdy, kde do něj narazila Škoda Octavia s jednatřicetiletou ženou za volantem. Nákladní DAF mezitím sjel ze silnice, prorazil plot a zastavil se o strom ve zmíněné zahradě.

Řidič dodávky zůstal na místě mrtev, řidič náklaďáku vyvázl nezraněn, řidička Octavie s lehkým zraněním.

„Už bych to nechtěla podruhé zažít. Takový šrumec – sanitky, hasiči, všechno kolem dokola, vrtulník. Je to takový stísněný pocit. Když vidíte, jak se kolem hemží tolik lidiček, chcete také pomoci, ale nejde to. Představa, že by mi zemřel na zahradě člověk, je hrozná, i když je pravda, že jiný zemřel jen kousek za plotem,“ ještě se za páteční nehodou ohlédla majitelka zahrady.