K nehodě devětačtyřicetileté ženy na elektro koloběžce došlo v Opavě ve Vančurové ulici. "Deset minut před patnáctou hodinou odpolední 11. července 2023 jela žena na své elektro koloběžce Opavou, a to ve směru jízdy od ulice Olomoucké k ulici Krnovské. Vlivem své podnapilosti (odborné měření dechovými zkouškami u ní prokázalo pozitivní výsledky s naměřenými hodnotami okolo tří promile alkoholu v dechu) nezvládla řízení a narazila do vyvýšené silniční obruby při pravém okraji vozovky," uvedl mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

Taneční a hudební party Na Paloučku koncem června 2023.
Opavané zažívali technoparty. Bude to klidnější než minule, vzkazoval pořadatel

Po nárazu žena spadla i s elektro koloběžkou do přilehlé jámy, která zde byla vytvořena vlivem stavebních prací a úprav. "Žena tak utrpěla zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v opavské Slezské nemocnici, ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na jeden tisíc korun," pokračuje mluvčí policie. 

K předchozímu požití alkoholických nápojů před jízdou se plně doznala, uvedla však, že vypila pouze jednu odlivku rumu bezprostředně před jízdou a na výzvu se podrobila odběru biologického materiálu (krve) k přesnému zjištění hladiny alkoholu v jejím těle.

Ilustrační foto.
Vážná nehoda motorky s autem v Opavě, dva zranění

"Celou záležitostí se nadále intenzivně zabývá vrchní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě nprap. Filip Špaček a ten, pro řádné zadokumentování spisového materiálu velmi rád přijme jakékoli svědectví k předmětnému nehodovému ději. Toto lze telefonicky sdělit na opavské policejní číslo 974 737 581 případně kdykoli na mobilní telefon opavských dopravních policistů 735 788 950, za což děkuje," dodal mluvčí policie. 

Podnapilý muž bez oprávnění na elektro koloběžce v Opavě

Další problém s elektro koloběžkou na Opavsku. Pár minut před devátou hodinou dopolední 13. července 2023 prováděla policejní autohlídka v Opavě dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v ulici Opavská v části Malé Hoštice. "Během kontroly hlídka stavěla a kontrolovala devatenáctiletého muže na jeho elektro koloběžce. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že muž řídí koloběžku pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,1 promile alkoholu v dechu," uvedl mluvčí moravskoleszské policie René Černohorský. 

Nehoda autobusu a cyklisty, Opava.
FOTO: Vážná nehoda cyklisty a autobusu v Opavě. Policie žádá svědky o pomoc

Dále bylo na místě zjištěno, že předmětná elektro koloběžka má výkon 1 200 W a konstrukční rychlost 45 kilometrů v hodině, tudíž je pro její řízení nutné řidičské oprávnění pro skupiny AM. Lustracemi v dostupných evidencích však bylo prokázáno, že  mladý muž není držitelem řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním.

"Při jízdě neměl na hlavě nasazenou helmu schváleného typu a předmětná elektro koloběžka nemá sjednáno zákonné pojištění. Na výzvu ze strany zakročujících policistů se mladý muž bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany opavských policistů," dodal mluvčí policie.