"Podle doposud zjištěných informací pár minut před třináctou hodinou odpolední 21. prosince 2023 řídil doposud přesně neustanovený muž osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia po takzvaném severním obchvatu statutárního města Opavy, ve směru od opavské městské části Vávrovice ke kruhovému objezdu poblíž Nákupního centra Kaufland a odboček k hypermarketu Globus a na opavskou městskou část Malé Hoštice," uvedl k nehodě pro Deník mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský. 

Bývalý obchodní dům Breda. 31. května 2023, Opava.
Pětice postupujících představila své záměry s Bredou

Vůz Škoda Octavia z dosud blíže nezjištěných příčin přejel do levého jízdního pruhu, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem tovární značky Scania, typu domíchávač, který řídil devětapadesátiletý muž.

Uzavřená silnice

Po nárazu zůstal osobní automobil zaklíněn pod nákladním vozem a jeho řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Řidič nákladního vozidla podle prvotních informací zranění neutrpěl a orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost návykových, omamných, psychotropních látek či jedů u něj vyzněly negativně.

Opava.
Kolik to bude? Opava zná vyrovnaný rozpočet pro rok 2024

"U zemřelého řidiče (muž ve věku mezi 50 a 55 lety), který cestoval v automobilu sám, byla nařízena pitva. Silnice je nadále uzavřena a policisté z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě provádějí odklon dopravy a čeká se na vyproštění obou vozů. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů," dodal ve čtvrtek okolo 16. hodiny odpoledne mluvčí policie.