Záchrana přišla prakticky ihned, neboť hasiči v tu dobu právě vyjížděli k dopravní nehodě. „Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Opava vyjížděla před osmou hodinou ranní k nahlášené dopravní nehodě.

Při průjezdu centrem Opavy, jen několik desítek metrů od mostu přes řeku Opavu v Ratibořské ulici, dostali informaci o ženě v řece. Dojezd na místo záchrany na Kolofíkovo nábřeží trval podle velitele zásahu jen minutu,“ popisoval mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči neváhali a pro seniorku ihned skočili do středu řeky. „Hladina jim sahala k pasu. Ženu vynesli na břeh a poskytli jí předlékařskou pomoc i za použití přístrojů. Promočený oděv jí svlékli, zabalili ji do přikrývek a termofólie. Mezitím zavolali záchranáře, po jejich příjezdu odnesli seniorku do sanitky,“ pokračoval.

Sedmdesátiletá žena zůstala po dobu zásahu při vědomí. „Byla podchlazená, se záchranáři komunikovala a následně byla převezena do Slezské nemocnice,“ konstatoval tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Za pád do řeky nejspíše mohou náhlé zdravotní komplikace. „Hasičům sdělila, že šla po cyklostezce, která vede podél břehu Opavy. Najednou se jí zatočila hlava a skončila ve vodě,“ nastínil okolnosti případu Petr Kůdela.