"Na místo se dostavily všechny složky integrovaného záchranného systému. Po příjezdu na místo, již oznamovatelé události vyprostili tělo muže na břeh z řeky. Bylo zřejmé, že se jedná o cyklistu z důvodu, že byl v cyklistickém oblečení. Také bylo nalezeno v řece jízdní kolo.," uvedla pro Deník k případu mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Otice na Opavsku druhý den po řádění ničivých živlů. Čtvrtek 22. června 2023.
VIDEO: Lidé z Otic popisují chvíle hrůzy. Kroupy, bílá tma. Vítr odnášel střechy

Náhodní svědci vytáhli tělo muže na břeh. Jeho kolo pak v řece Opavě našli policisté. "Svědci vytáhli muže z řeky a zahájili poskytování základní první pomoci. Posádky záchranné služby pokračovaly ve snaze o záchranu srdeční masáží, umělou plicní ventilací a podáváním léků, pro které zavedli vstup do kostní dřeně. V průběhu rozšířené resuscitace byly rovněž podány opakované defibrilační výboje. Ani padesát minut trvající snaha o záchranu však nevedla v obnově krevního oběhu a zasahující lékařka byla nakonec nucena konstatovat smrt pacienta.," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Ilustrační foto.
Léto a skřípění zubů motoristů - silnice Opavska pod tíhou oprav

Policie případ neštěstí z Opavska dále šetří, zprvu nebyla známa mužova totožnost a přesné příčiny úmrtí. "Absence vnějších poranění a další okolnosti nasvědčují možnosti, že u muže došlo k náhlé interní příhodě, která měla za následek jeho pád do vody a následné úmrtí," podotkl mluvčí moravskoslezských záchranářů.

Přesné příčiny tragické nehody určí nařízená pitva. "Muži zákona posléze zjistili totožnost zemřelého, kdy se ukázalo, že se jedná o osmasedmdesátiletého muže z Ostravy," doplnila ve čtvrtek večer mluvčí policie.