K nehodě došlo dne 9. listopadu v 11.55 hodin na silnici II. třídy číslo 461 v 6,5 km v obci Kylešovice. "Na základě zjištěných informací vyplývá, že řidička vozidla Volvo jela po uvedené komunikaci ve směru jízdy od místní části Komárov na místní část Kylešovice, kdy měla začít předjíždět nezjištěnou jízdní soupravu traktoru s přívěsem, kdy ve stejné době měla být předjížděna osobním automobilem Seat Leon," uvádí pro Deník mluvčí policie Eva Michalíková.

Opravy silnice I/56 na Opavsku v úseku Velké Hoštice – Kravaře začnou v pondělí 13. listopadu 2023.
Řidiči, pozor na omezení. Na Opavsku začne oprava silnice, potrvá dva měsíce

V důsledku toho došlo ke střetu pravé přední části vozidla Seat s levým bokem vozidla Volvo, kdy auto Seat následkem kolize skončilo v příkopě. Dopravní nehoda se obešla bez zranění, dechová zkouška u obou řidičů dopadla s negativním výsledkem.

Hledá se nejen šofér traktoru 

Policisté z dopravního inspektorátu Opavy se zabývají okolnostmi a příčinami této dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě.

Cukrářka Lucie Poustková ve své výrobně v Hradci nad Moravicí.
Dorty cukrářce z Opavska učarovaly. Zdobí je i šiškami, květy či trávou

"Policisté žádají řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Zejména se obrací na řidiče dosud nezjištěné jízdní soupravy traktoru s přívěsem, aby se sám přihlásil na tísňovou linku 158," dodala mluvčí policie.