K nehodě došlo okolo 14.20 hodin v Šilheřovicích na Opavsku, na komunikaci 4. třídy mezi Šilheřovicemi a Antošovicemi. "Na místě došlo z dosud neustanovených příčin k nehodě vozu Škoda Octavia, ve kterém jel řidič, ročník narození 1991. Vůz sjel z komunikace a narazil do stromu," uvedl mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

"Ve vozidle zůstal po střetu se stromem zaklíněn jeho řidič. Zasahující lékař zjistil, že nejeví žádné známky života. Muž utrpěl mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem, a jeho záchrana nebyla možná," uvedl pak k nehodě mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Muže vyprostili přítomní hasičií. "Byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda řidič nebyl pod vlivem návykových látek," řekl dále mluvčí policie.

Ilustrační foto.
Na Opavsku se srazil policejní vůz s Fordem. Policisté jeli s majáky

Na mistě zasahovaly všechny složky IZS, včetně hasičů. "Událost byla na tísňovou linku hasičů ohlášena pět minut před půl třetí, na místo byly operačním střediskem vyslány profesionální hasičské jednotky ze stanic Hlučín a Bohumín," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

"Hasiči k rychlému vyproštění použili hydraulické nástroje, kterými odstřihli dveře a muže vytáhli z vozu," doplnil mluvčí.

Hasiči pak na Octavii provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem, vzhledem k úniku i mimo komunikaci povolal velitel zásahu na místo i orgány životního prostředí. Po zadokumentování nehody policisty provedli hasiči úklid komunikace.