Příčiny střetu zatím šetří dopravní policisté. V tuto chvíli je jasné, že krátce před nedělní půl šestou večer jela devětatřicetiletá řidička ve voze značky Nissan Micra ve směru od Opavy na Vlaštovičky.

Z hlavní silnice se následně rozhodla odbočit doleva na Milostovice. Během odbočovacího manévru do ní ale narazil jednačtyřicetiletý motocyklista z Opavska, který jel v protisměru.

Střet i přes rychlou pomoc záchranářů nemohl přežít.

„Při havárii utrpěl poranění neslučitelná se životem, kterým bezprostředně poté podlehl. Přivolaní záchranáři již muži nemohli nijak pomoci a zasahující lékař byl nucen konstatovat smrt,“ popisoval tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl s tím, že ošetřena byla také řidička osobního automobilu:

„Utrpěla lehké poranění hrudníku a dolní končetiny. Předána byla následně zdravotníkům chirurgické ambulance Slezské nemocnice v Opavě.“

Celou záležitostí se momentálně zabývají policisté.

„U řidičky byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. U motocyklisty byla nařízena pitva. Okolnosti nehody se v současnosti prověřují,“ komentoval mluvčí opavské policie René Černohorský.

Aktuálně se například zjišťuje, jakou rychlostí oba účastníci kolize jeli a zda žena v Nissanu odbočovala dle pravidel silničního provozu.

K Vlaštovičkám museli vyjet také profesionální hasiči z Opavy společně s dobrovolníky z Vávrovic

„Zabezpečili oba dopravní prostředky před případným požárem a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny,“ poznamenal zastupující tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Lukáš Popp.

Jakmile svou práci na místě dokončili policisté, hasiči provedli i úklid komunikace a asistovali při nakládání havarovaného vozu a motocyklu na vozidla odtahové služby.

Tragická nehoda ve Vávrovicích.Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje