V sobotu 18. října krátce před třetí hodinou ranní vyjel na horizont zmíněného kopce, kde jej oslnila světla neznámého protijedoucího auta.

„Řidič ve felicii na tuto situaci reagoval stržením řízení vozidla, čímž je vozidlo ve smyku. Dostal se do protisměru a následně mimo komunikaci, narazil do stromu a vozidlo zůstalo převrácené na střeše,“ uvedl mluvčí opavského policejního ředitelství René Černohorský.

Podle něj chvíli po dopravní nehodě na místě zastavili svědci: pětadvacetiletý muž z Horního Benešova a stejně starý muž ze Svobodných Heřmanic. „Muži vyprostili z vozidla z felicie spolujezdce, kterým byl dvacetiletý muž z Ostravy. Pomohl jim při tom i další svědek, třiatřicetiletý Ostravák,“ upřesnil Černohorský.

Řidič podle jeho slov z vozidla vylezl bez cizí pomoci. Bezprostředně poté začala felicie hořet. „Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče a také spolujezdce. U obou nebyla zranění ani doba léčení upřesněny,“ uvedl René Černohorský.

Oba zranění byli převezeni do nemocnice Ostrava-Fifejdy. Ke zranění jiných osob nedošlo. „Dechová zkouška u řidiče havarovaného vozidla prokázala 1,86 promile alkoholu v dechu. Řidiči byl nařízen odběr vzorku krve,“ popsal Černohorský.

Technická závada na vozidle nebyla prokázána. Řidič Škody Felicie na místě dopravní nehody nepředložil řidičský průkaz, a tak jej nebylo možné zadržet.

„Muž rovněž nepředložil žádný doklad k vozidlu a uváděl, že pravděpodobně všechny doklady musely shořet ve vozidle. Případ je nadále v šetření, předběžně je škoda odhadnuta na částku 36 000 korun,“ dodal René Černohorský.