Nezastavila jej ani plná čára na cestě. Za volantem zmíněného auta, které bylo značky Škoda Octavia, seděl jednašedesátiletý muž z Opavska.

„Při předjíždění došlo ke střetu mezi levým bokem škodovky a pravým bokem mitsubishi. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u staršího řidiče negativně, hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na šedesát tisíc korun,“ sdělil opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Mladšímu šoférovi však přivolaní policisté dýchnout dát nemohli, protože bezprostředně po kolizi lidově řečeno prásknul do koní a ujel. Druhý řidič však nelenil, zavolal na linku 158 a za chvíli už byla v akci policejní hlídka z Velkých Heraltic. Muži zákona ujíždějící auto uviděli, vydali se za ním a následně se jim podařilo jej i zastavit.

„Odborným měřením bylo prokázáno, že čtyřiadvacetiletý muž automobil řídí pod vlivem alkoholu, byly mu naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami kolem 2,5 promile. Na výzvu se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a do dalšího rozhodnutí mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel,“ dodal René Černohorský.

Jako bonus jej pak čekalo střízlivění na opavské záchytce. Nyní je tento pirát silnic podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.