„Po dvacáté hodině přijalo krajské operační středisko záchranářů informaci o pádu dítěte z okna rodinného domu. Na pomoc ihned vyjela lékařská rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci," upřesnil tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Podle informací opavských policistů k případu došlo, když chlapec ležel v ložnici a rodiči se na chvíli vzdálili do kuchyně. „Dítě vylezlo na parapet okna, toto si otevřelo a přes okenní síťku proti hmyzu vypadlo na zámkovou dlažbu pozemku," uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že orientační dechové zkoušky u obou rodičů vyzněly negativně a nebylo zjištěno cizí zavinění.

V momentě kdy přijeli záchranáři byl chlapec při vědomí. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a vyslovil podezření na poranění mozku. „Přes poskytnutou péči se stav dítěte rychle zhoršoval a záchranáři jej proto museli uvést do umělého spánku," doplnil Lukáš Humpl.

Doktor provedl zajištění dýchacích cest a připojil chlapce k umělé plicní ventilaci. Ve vážném stavu byl pak chlapec předán k urgentnímu příjmu ve Fakultní nemocnici v Ostravě – Porubě.

„Chlapec utrpěl vážná poranění, jeho zdravotní stav je ovšem stabilizovaný a nyní je mimo ohrožení života," uvedl v sobotu odpoledne tiskový mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě Tomáš Oborný s tím, že malý pacient i nadále zůstává v péči zdravotníků oddělení pediatrické a resuscitační intenzivní péče.