O incidentu Deník informoval už na Nový rok. Pár, který celoročně obývá chatu v opavské zahrádkářské kolonii Zátiší, jež se nachází v Městských sadech, se na Silvestra loňského roku dostal do vzájemného konfliktu. Slovní hádka později přerostla ve fyzický útok.

Jednašedesátiletá žena totiž proti svému o tři roky staršímu manželovi vzala do rukou kuchyňský nůž a bodla ho do břicha. Na místo byla okamžitě přivolána policie a útočnici zadržela. Vzhledem k tomu, že následně byla převezena na protialkoholní stanici v Opavě, nejspíše v jejím jednání sehrál roli alkohol.

Zraněný muž byl transportován do Slezské nemocnice. Minulý týden ovšem následkům napadení podlehl. Policisté v tuto chvíli stále zjišťují, proč k útoku vlastně došlo.

„Vyšetřování okolností události vedou moravskoslezští kriminalisté specializující se na objasňování násilné trestné činnosti. Motiv jednání ženy je i nadále vyšetřován. K objasnění některých skutečností byli přibráni znalci,“ uvedla tisková mluvčí krajské policie Gabriela Pokorná a ještě doplnila:

„Věc je kvalifikována jako těžké ublížení na zdraví. Na pachatele předmětného skutku pamatuje trestní zákoník trestem odnětí svobody od osmi do šestnácti let.“

Podobná tragédie se ve stejné zahrádkářské kolonii nestala poprvé. Začátkem července 2015 u jedné z místních chatek došlo ke krvavé potyčce. Tehdy čtyřicetiletá žena a sedmapadesátiletý muž popíjeli u svého kamaráda. I v tomto případě se rozpoutala hádka a dvojice svého hostitele napadla. A to údery a kopy do různých částí těla.

Dokonce neváhali použít i kovovou tyč od slunečníku. Opilecká rozepře měla nakonec pro napadeného fatální následky. Po několika hodinách totiž zemřel. Hlavním viníkem byla žena. Soud jí uložil jedenáctiletý trest. Odsouzen byl také její přítel, jenž se na brutálním útoku částečně podílel. Dostal čtyři roky nepodmíněně.