Na místo se dostavili policisté i lékař Rychlé záchranné pomoci. Postižený byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice k vyšetření možného zranění páteře. Rozsah jeho zranění ani doba léčení nebyla dosud stanovena.

Všechno začalo zapřažením dvou mladých tažných koní soukromých majitelů, kteří jsou v hřebčíně na výcvik, do koňského dvounápravového povozu. Oba koně byli k sobě poprvé zapřaženi bez přítomnosti starších koní. Zaměstnanec s vedoucím střediska, který spřežení řídil, s nimi pak vyjeli na louku k místu zvanému Hadinka.

Při sjíždění z kopce obsluhoval zraněný muž ruční brzdu, kterou dotáhl až na doraz a kola zadní nápravy tím zablokoval proti otáčení. Při průjezdu pásem lesního porostu na další louku poskočila zabrzděná zadní náprava na nerovném terénu a to vydalo bouchnutí, po kterém se koně splašili. Rozběhli se loukou dolů a vedoucí střediska se je snažil navést zpět do svahu. Zablokovaná kola zadní nápravy však dostala povoz do smyku a zaměstnanec vypadl ze sedáku. Povoz se na něj převrátil a koně se zastavili. Vedoucí střediska ležící povoz nadzvedl a postižený muž se odplazil mimo jeho dosah.

Dechová zkouška na alkohol vyzněla u kočího negativně a u zraněného muže byl nařízen odběr krve při ošetření v nemocnici. Koně vyvázli z nehody bez zranění a povoz nebyl poškozen. Dodržením bezpečnosti práce se nyní zabývají pracovníci Inspektorátu bezpečnosti práce.

(jih)