V danou dobu jel třiadvacetiletý řidič BMW ze směru od Kravař na Opavu, u velkohoštické křižovatky ulic Opavské a Nádražní ovšem narazil do kola, na němž seděl čtyřiapadesátiletý muž z Opavska. Náraz cyklistu odmrštil na zem, mladík za volantem ale nezastavil a v jízdě pokračoval dál. Po chvíli vůz odstavil, vrátil se na místo nehody a policistům se doznal.

Muži na kole už ovšem nebylo pomoci. Při střetu podle policie utrpěl zranění neslučitelná se životem. „První pomoc postiženému poskytovala lékařka, která projížděla okolo a zahájila srdeční masáž. Pacient byl v bezvědomí a bezdeší, došlo u něj rovněž k selhání srdeční činnosti. Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Za pomoci přístrojové techniky a léků se za současné nepřímé srdeční masáže pokoušeli obnovit krevní oběh muže. Jejich snaha však byla marná. Pacient na místě podlehl mnohočetným vážným poraněním, která utrpěl. Zasahující lékařka ZZS tak byla nakonec nucena konstatovat smrt,“ mínil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

U mladíka byla provedena dechová zkouška a také test na přítomnost drog, obojí dopadlo negativně. Biologický materiál se odebral také z těla zemřelého, aby se zjistilo, zda byl či rovněž nebyl pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.

Případné svědky nehody policie žádá o spolupráci. „Pokud máte informace o způsobu jízdy řidiče a cyklisty, ozvěte se na tísňovou linku 158,“ vyzývá policejní mluvčí René Černohorský.

Policisté nevyšetřují pouze počínání obou účastníků nehody před střetem, ale zabývají se i chováním mladíka za volantem BMW, jenž okamžitě po nárazu do cyklisty nezastavil.