Dlouhé, nekonečné ticho v mysli zraněného pasažéra právě nabouraného auta.

Možná stejné pocity měla v pondělí krátce před třetí hodinou odpolední osmačtyřicetiletá žena z Opavy Kateřinek, sedící za volantem za volantem Renaultu Laguna při cestě z Bruntálu do Opavy v okamžiku, kdy mezi obcemi Neplachovice- Zadky a Vlaštovičky z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru a narazila do stromu.

Na místo se okamžitě po ohlášení vydaly dvě posádky záchranné služby z Opavy a hlídka Policie ČR. Na místě bylo zjištěno, že se ve voze nachází pouze jedna žena, která podle prvotních příznaků utrpěla těžké zranění.

„Při příjezdu záchranářů byla sice při vědomí a v kontaktu, zasahující lékař však při vyšetření zjistil poranění hrudníku, zad a horní končetiny. Zasahující lékař pacientce podal potřebné léky a kyslík a ošetřil poranění,“ seznámil Opavský a hlučínský Deník s prvními kroky záchranářů Lukáš Humpl, tiskový mluvčí krajské záchranky.

Vzhledem k rozsahu a závažnosti zranění bylo rozhodnuto o transportu pacientky vrtulníkem na specializované pracoviště. Proto byla zraněná dopravena na heliport záchranné služby v Opavě, kde ji převzala posádka letecké záchranné služby a zajistila šetrný transport na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Kvůli objasnění příčin havárie byl u ní policií nařízen odběr krve k případnému zjištění, zda-li nebyla ovlivněna alkoholem či jinou návykovou látkou. Tento odběr je prováděn vždy, pokud se řidič nemůže pro svá zranění podrobit orientační dechové zkoušce.

Případ je nadále v šetření opavských policistů. Škoda na havarovaném vozidle byla vyčíslena na 50 tisíc korun.