V sobotu 22. srpna ale na čas dojezdil. Při projíždění po silnici od mostu přes řeku Opavu směrem ke Stříbrnému jezeru nedokázal včas reagovat a narazil do svodidel, která auto převrátila na bok.

„Dechová zkouška, provedená policisty obvodního oddělení Opava, pomocí digitálního přístroje Drager byla negativní, provedený rychlý drogový test Drugwipe 5+ byl ovšem pozitivní na metamfetaminy, případně amfetaminy. Na výzvu policisty se proto řidič podrobil lékařskému vyšetření s odběrem vzorku moči na Protialkoholní záchytné stanici v Opavě,“ vysvětlil tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Řidič také na místě policistům nepředložil svůj řidičský průkaz a ani doklad od vozidla. Uvedl, že vozidlo nebrzdilo. Protože nebyl zjištěn vlastník auta, bylo vozidlo policisty zajištěno.

„Ohledáním vozidla byla zjištěna prázdná nádržka brzdové kapaliny a brzdový pedál nekladl odpor,“ upřesnil Černohorský, který dodal, že v době nehody měla být v autě i žena, kterou však policisté zatím neznají.

Přečtěte si také:

Opilec si vzal děti jako rukojmí

Cyklista přehlédl auto v křižovatce

Opilá žena si to 'šněrovala' noční Opavou na kole