Vše se událo v pondělí krátce po sedmnácté hodině na Olomoucké ulici v Opavě ve směru na Slavkov. Jak redakci potvrdil tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, na křižovatce ulic Olomoucká a Palackého chtěla řidička osobního auta odbočit doleva.

Ve chvíli, kdy odbočovala, sanitka čelně narazila do jejího boku a tlačila ji před sebou až do sloupu veřejného osvětlení.

„Byly provedeny dechové zkoušky. U těžce zraněné řidičky auta negativní, u saniťáka 1,29 promile. Následovalo tedy lékařské vyšetření, odběr krve a odebrání řidičského oprávnění,“ uvedl Černohorský s tím, že pětadvacetiletý řidič sanitky měl zapnuté zvukové i světelné výstražné znamení.

„Bude se zkoumat, proč je použil, když neměl v sanitce pacienta. Už nyní je muž důvodně podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a trestného činu ublížení na zdraví,“ doplnil Černohorský.

Podle slov tiskového mluvčího krajské záchranky Lukáše Humpla směřovala převozová sanitka do opavské nemocnice. „Ke zraněné ženě vyjela jiná sanitka. Pacientka byla s poraněním hlavy a pánve předána na chirurgické oddělení Slezské nemocnice. Po dalších vyšetřeních byla žena ve vážném stavu letecky transportována do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ vysvětlil Humpl a dodal, že v současné době teprve získávají informace o nehodě od policistů.

„Řidič je postaven mimo službu a v současné době čerpá řádnou dovolenou. Pokud bude požití alkoholu opravdu prokázáno, jedná se o hrubé porušení pracovní kázně a s dotyčným bude okamžitě rozvázán pracovní poměr,“ dodal.