Těžce přitom zranil řidičku osobního auta, která musela být ještě týž den s poraněním hlavy a pánve letecky transportována do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě (ČTĚTE VÍCE).

„Tímto bych se chtěl moc omluvit zraněné paní a jejím blízkým. Kdybych mohl, tak bych byl na jejím místě raději já a moc si přeji, ať se brzy uzdraví,“ řekl včera naší redakci řidič.

K havárii došlo ve chvíli, kdy na křižovatce ulic Olomoucká a Palackého odbočovala žena doleva. Jak potvrdil tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, sanitka čelně narazila do jejího boku a tlačila ji před sebou až do sloupu veřejného osvětlení.

„U řidičky osobního auta byla dechová zkouška negativní, u saniťáka 1,29 promile,“ informoval Černohorský se slovy, že muži bylo na místě odebráno řidičské oprávnění.

„Následně se podrobil lékařskému vyšetření včetně odběru krve,“ pokračuje Černohorský. Jak dále uvedl, pětadvacetiletý řidič měl navíc zapnuté zvukové i světelné výstražné znamení.

„Bude se zkoumat, proč je použil, když neměl v sanitce pacienta. Už nyní je muž důvodně podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a trestného činu ublížení na zdraví,“ doplnil.