Ta se stala 5. června tohoto roku. Jízda dvaapadesátiletého řidiče z Frýdku- Místku po opavských silnicích tehdy skončila těžkým zraněním šedesátileté chodkyně z Opavy.

„Dvaapadesátiletý řidič z Frýdku-Místku řídil 5. června 2008 kolem 8. hodiny a 20. minuty osobní auto Mitsubishi Carisma na křižovatce ulic Nákladní a Pekařská. Jel po Nákladní ulici směrem k ulici Rybářská. Z výpovědi řidiče je zřejmé, že se v tu dobu plně nevěnoval řízení vozidla a silničnímu provozu,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie s tím, že řidič mitsubishi strážcům zákona řekl, že prý v té chvíli, tedy krátce po čtvrt na devět ráno, sledoval při jízdě zmíněnou křižovatkou ostatní auta.

„Nevšiml si přitom, že na přechodu směrem do centra přechází šedesátiletá chodkyně z Opavy. Nestihl už své vozidlo ubrzdit a došlo ke střetu, po kterém žena upadla na zem. Utrpěla při tom těžkou zlomeninu holenní kosti,“ doplnil René Černohorský.

Řidič se však podle policejního mluvčího zachoval duchaplně, zastavil, pomohl ženu naložit do svého auta za odvezl ji do nemocnice. Tam se žena podrobila operaci nohy a lékaři dobu jejího léčení odhadují na dva měsíce.

Přestože je řidič znám, od nehody neujel, ani se nikde neukrývá, policie žádá o pomoc veřejnost i další svědky nehody, kteří tou dobou projížděli inkriminovanou křižovatkou. „Před řidičem z Frýdku-Místku měla údajně ve směru do centra odbočovat dodávka a ve směru od Opavy-Kateřinek čekalo další auto s úmyslem projet křižovatku směrem do centra,“ popsal Černohorský auta, jejichž řidiči by svým svědectvím mohli výrazně přispět k úplnému a objektivnímu vyšetření nehody a hlavně k řádnému zadokumentování celého případu.

„Řidiči těchto, případně i dalších vozidel, která tou dobou 5. června projížděla křižovatkou ulic Nákladní a Pekařská, jakož i chodci, kteří střet viděli, mohou své poznatky sdělit na bezplatnou policejní linku 158,“ žádá veřejnost Černohorský. Svědci také mohou kontaktovat přímo vyšetřujícího policistu Šmída na telefonním čísle 974 737 610.