Pondělní poledne ve Větřkovicích na Vítkovsku bylo poměrně rušné. Když sedmačtyřicetiletý muž projížděl v sanitním voze VW Transporter obcí ve směru na Vítkov, s největší pravděpodobností se naplno nevěnoval řízení, vyjel mimo vozovku, prorazil plot jednoho z rodinných domů a vozidlo zůstalo převrácené na zahradě.

A to i s pacientem, který byl převážen v zadní části. Původně mířil na detašované pracoviště Slezské nemocnice ve Vítkově, nakonec jej bylo třeba převézt přímo do Opavy.

Martin Gniadek ve žlutém.
Pivot Martin Gniadek: Liga mistrů? Bude to jiný zápas než s Ústím

„Musel být převezen na chirurgii. Utrpěl lehké zranění,“ komentovala tisková mluvčí opavské policie Pavla Welnová.

Na místě zasahovali vítkovští policisté, kteří u nezraněného řidiče provedli dechovou zkoušku. Opakovaná měření prokázala přítomnost alkoholu. Dotyčný měl 0,5 promile. Strážci zákona dotyčnému zakázali řízení motorových vozidel, řidičský průkaz mu však nezadrželi, jelikož ho neměl u sebe.

Vzhledem k tomu, že nenadýchal více než jednu promile, celá záležitost bude vyšetřována jako přestupek, nad zmíněnou hranici by to už byl trestný čin. Nemalá není ani škoda. Na poškozeném oplocení činí 40 tisíc korun, u sanitního vozidla se pak jedná o 100 tisíc.

Hlučínská radnice. Ilustrační foto.
Opavsko: Vítězové oslovili potencionální partnery, o koalicích se jedná

ZA VOLANT SANITNÍHO VOZU SI UŽ NESEDNE

K celé události se prostřednictvím svého tiskového mluvčího Jiřího Krušiny vyjádřila také Slezská nemocnice.

„Nehodu sanitního vozu považujeme za smutné selhání jedince, který na detašovaném pracovišti sanitní převozové služby ve Vítkově pracoval několik let. Dle jeho nadřízených šlo o bezproblémového člověka. Vedení nemocnice bude v tomto případě postupovat nekompromisně a muž si za volant sanitního vozu již nikdy nesedne. Navíc po něm budeme požadovat uhrazení škody na sanitním vozidle, která byla odhadnuta přibližně na 100 tisíc korun,“ uvedl mluvčí Jiří Krušina a v krátkosti ještě doplnil:

„Dobrou zprávou je, že pacient byl po ošetření v nemocnici propuštěn domů. Přejeme mu, aby jeho doléčení proběhlo bez komplikací a byl co nejdříve v plné kondici.“

Ilustrační foto.
V Opavě se rýsuje spolupráce dosavadní opozice

ALKOHOL V SANITCE ZPŮSOBIL NEHODU I PŘED DESETI LETY

Větřkovický případ dal vzpomenout na deset let starou nehodu z Opavy, která se stala v září 2008. I tehdy byl v hlavní roli opilý řidič sanitky. Následky ovšem byly daleko horší. V té době pětadvacetiletý muž jel po Olomoucké ulici ve směru na Slavkov. Na křižovatce s Palackého ulicí ovšem před ním jedoucí řidička osobního automobilu odbočovala z hlavní silnice na vedlejší. Muž za volantem sanitního vozu to přehlédl, bočně narazil do auta, které tlačil před sebou až do sloupu veřejného osvětlení.

Žena byla následně převezena s těžkými zraněními do Slezské nemocnice, později ji dokonce musel vrtulník transportovat do ostravské fakultky. Viník nehody řídil pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška odhalila 1,29 promile, což mu vyneslo okamžitou výpověď ze záchranné služby.

Liga mistrů v Opavě zvedá oponu.
Je to tady! Liga mistrů v Opavě zvedá oponu, přijede francouzské Nanterre