Mělo to být poklidné nedělní ráno, víkendová idylka v jednom rodinném domě v Hati se ovšem velmi rychle změnila v boj o holý život. Šedesátiletá žena vařila na plynovém vařiči. Při manipulaci se zařízením se dostala do kontaktu s ohněm a vzplála část jejího oděvu.

„Stačila dojít do vedlejšího pokoje za manželem, který začal hasit,“ poznamenal tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Osmašedesátiletý muž plameny nakonec uhasil, jeho partnerka ovšem utrpěla vážná zranění. Na místo okamžitě vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl také vrtulník leteckých záchranářů.

„Zasahující lékař na místě zjistil, že pacientka utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně v oblasti hlavy, trupu a končetin, v celkovém rozsahu okolo osmdesáti procent tělního povrchu,“ komentoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl a vzápětí ještě dodal:

„Záchranáři zajistili žilní vstup a také vstup do kostní dřeně, následně postiženou uvedli do umělého spánku. Byla převedena na přístrojem řízenou ventilaci a posádky se postaraly o prvotní ošetření popálených částí těla. Žena ve velmi vážném stavu byla poté vrtulníkem přepravena do popáleninového centra v Ostravě.“

Do ostravské fakultky musel zamířit i manžel, jenž oheň uhasil. Plameny mu způsobily popáleniny lehčího charakteru na horních a dolních končetinách.

„I jemu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a posádka RZP jej transportovala do ostravské fakultní nemocnice,“ dodal ještě Lukáš Humpl.

Případem se zabývá i policie. Podle dostupných informací se zdá, že se jedná o nešťastnou náhodu, ke které došlo při manipulaci s vařičem. Škoda na ožehnutém zařízení bytu byla vzhledem k závažnosti zranění zanedbatelná. Činila pouze tisíc korun.

Naše redakce se včera dopoledne pokoušela zjistit i aktuální stav popálené. Fakultní nemocnice Ostrava nám ovšem na přání rodiny žádné informace poskytnout nemohla.

Muž v Havířově podpálil byt.
U úmyslně založeného požáru bytu byl v akci také speciální tým záchranářů
Zámecký areál v Deštné patří mezi nejohroženější památky České republiky.
Prezident řešil zámek, jeho majitelé se brání