Už v pátek plnili čekárnu ambulance pacienti s naraženinami z pádů a potlučenými hlavami. Dva postižení byli do nemocnice dopraveni dokonce se zlomenými kyčelními klouby a stále jsou hospitalizovaní na traumatologii.

Sobotní pobyt venku přivodil dvěma Opavanům zlomeniny rukou a muž z obce na Opavsku utrpěl zranění stehenní kosti. „Chystal se shazovat sníh ze střechy a spadl z žebříku. Jeho zranění však nebylo vážné a po ošetření byl propuštěn domů,“ říká mluvčí Slezské nemocnice Daniel Svoboda.

V dalších pěti případech, které ten den lékaři z chirurgické a ortopedické ambulance opavské nemocnice ošetřovali, šlo o naražená zápěstí, poraněné hlavy nebo vykloubené kotníky.

V neděli se na chirurgickou ambulanci dostavilo sedm pacientů. Dva zůstali hospitalizovaní po dopravní nehodě a pět dalších bylo po ošetření zlomené ruky, naražených zápěstí a potlučené hlavy posláno do domácího ošetření.

Během pondělí a úterý už obětí sněhové kalamity a neuklizených cest přibylo. Pády měly za následek jedno zranění hrudníku, sedm nekrvavých úrazů hlavy, tři zhmožděniny a naraženiny na rukách a čtyři na nohách. Jednu tržnou ránu na ruce museli lékaři šít.

Maléry se lidem nevyhýbaly ani po hektickém víkendu. „V pondělí byla ošetřena mladá žena z Opavska s poraněním hlavy, které jí způsobil pád sněhu ze střechy. Po vyšetřeních byla propuštěna domů,“ informuje mluvčí Svoboda.

K dalším „sněhovým“ zraněním patřila rozbitá hlava s nutností šití, tři poraněná ramena, pět pohmožděnin a zlomenin zápěstí a čtyři výrony kotníků. Vážně zlomeným kotníkem a pobytem v nemocnici skončilo pro starší ženu uklouznutí při odklízení sněhu před domem.