Následně najel do této křižovatky a oproti dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě“ nedal přednost z pravé strany jedoucímu policejnímu motorovému vozidlu značky VW Transportér (automobil v barvách policie), který jel po ulici Krnovské označené jako hlavní silnice, ve směru jízdy z centra města do Opavy-Jaktaře.

Řidič vozidla Policie České republiky při jízdě užíval zvláštní zvukové výstražné zařízení doplněné zvláštním výstražným světlem modré barvy (maják) a jel společně ještě s jedním policistou ze skupiny dopravních nehod dopravního inspektorátu Policie České republiky Územního odboru vnější služby Opava k šetření dopravní nehody dvou osobních motorových vozidel, která se stala na kruhovém objezdu ulice Krnovské v Opavě-Jaktaři.

V prostoru výše uvedené křižovatky tak došlo ke střetu vozidel, kdy vozidlo značky VW Transportér narazilo svou levou přední částí do pravé zadní části automobilu značky Ford Fiesta.

Po střetu bylo vozidlo Ford Fiesta odhozeno na sloup veřejného osvětlení, který se nachází vpravo na chodníku a z automobilu vypadl na komunikaci spolujedoucí řidiče Fordu, muž ročníku narození 1949 z Opavy-Vávrovic.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče Fordu Fiesta s dobou léčení 2 týdny, kdy podle předběžné lékařské zprávy utrpěl otřes mozku a pohmoždění hrudníku. Dále došlo k lehkému zranění spolujedoucího z vozidla Ford, který rovněž utrpěl lehčí zranění (blíže nespecifikováno). Oba tito muži byli převezeni sanitním vozidlem RZS k lékařskému ošetření do Slezské nemocnice v Opavě.

Bez zranění vyvázli z dopravní nehody oba policisté dopravního inspektorátu. Dechová zkouška u řidiče Fordu vyzněla negativně a za přítomnosti nadřízeného policisty, jenž řídil služební motorové vozidlo, byla i jeho dechová zkouška negativní. Na policejním vozidle značky WV Transportér vznikla škoda ve výši 50.000,- Kč, na vozidle značky Ford ve výši 20.000,- Kč a na sloupu veřejného osvětlení pak škoda ve výši 5.000,- Kč.

Na místo se dostavila opavská odtahová služba která provedla odtah služebního automobilu do policejních dílen a vozidlo Ford bylo odtaženo do Autocentra Vild Opava. Na místě zasahovali i hasiči HZS Opava, kteří provedli úklid vozovky. Případ je nadále v šetření.

René Černohorský