„Operační středisko v Novém Jičíně převzalo po osmé hodině informaci o zraněném člověku v lese,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Na těžko přístupné místo okamžitě vyrazila rychlá lékařská pomoc z Fulneku.

Spolupracovníci zraněného vyprostili ještě před příjezdem zdravotníků. „Muž byl při vědomí a komunikoval, utrpěl však vážná poranění. Jednalo se o vícečetné těžké zranění dolní končetiny, dále poranění ruky a hlavy,“ rozvedl Humpl s tím, že vyloučit nemohli záchranáři ani vnitřní zranění v oblasti břicha.

Nešťastníka, který ležel v potoce, bylo nutné nejdříve vynést do přístupnějšího terénu pomocí vyprošťovacího rámu, následně byl uložen do vakuové matrace. Byl mu přiložen krční límec, lékaři mu ošetřili krvácející poranění a podali tlumící léky proti bolesti.

„Muž byl poté transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě–Porubě,“ dodal tiskový mluvčí záchranářů.

Vážným pracovním úrazem, ke kterému došlo při lesní těžbě se zabývá také novojičínská policie. Vyšetřovatelé zjistili, že z dosud neznámých příčin došlo k pohybu kulatiny smrku, která ležela na dalších kulatinách. V lesním porostu zvaném Spálovská Suchá pracoval zraněný společně se svým o pět let mladším kolegou, oba z Opavska.

„Mladší z dvojice prováděl odvětvování a kácení kulatiny na již pokácené smrkové kulatině ležící ve svahu. Jeden ze smrků o délce deseti metrů se svezl ze svahu dolů a zastavil se v korytě lesního potoka, kde se v tu chvíli nacházel jeho starší kolega,“ popsal celou událost Zbyněk Tomšík, novojičínský policejní mluvčí.

Kulatina muže přitlačila do kamenitého potoka, přitom krátce před tím prováděl odvětvování na jiném místě, přibližně padesát metrů daleko. „V místě dopadu uvolněné kulatiny se ocitl z dosud neobjasněných příčin,“ uvedl Tomšík a jedním dechem dodal:

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a objasnění skutečností zda nedošlo ke spáchání trestného činu ublížení na zdraví.“ Doba léčení lesáka přesáhne pravděpodobně šest týdnů.