Od pádu do vody zachránil Tatru jen mohutný strom, který auto držel. V akci byla kromě hasičů samotných i speciální hasičská technika. Z Opavy byl použit jeřáb, z Ostravy vyprošťovací speciály Bizon, Omars a ještě mobilní pojízdná dílna, bruntálští hasiči pak přijeli s cisternou.

„Hrozil pád těžkého vozidla do vody a únik nafty z palivové nádrže do půdy a vody. Hasiči nejprve museli vyčistit plochu pro vyprošťování, a sice odřezat poničené kovové zábradlí a část dřevin a odtlačit s pomocí techniky velké kusy betonu. Nejtěžším úkolem bylo zkombinovat sílu speciální hasičské techniky tak, aby se nepoškodila palivová nádrž havarovaného nákladního auta a nedošlo k dalšímu poškození vozidla, ležícího či visícího na pravém boku, navíc velmi nestabilního,“ popisoval průběh záchranné operace mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Samotné vyprošťování trvalo asi dvě a půl hodiny, pak už byla Tatra postavena zpátky na kola na silnici.

„Asi polovina nákladu asfaltové směsi, určené pro výstavbu či opravu silnice, skončila v požární nádrži. Odtěžení a následný úklid je již povinností majitele úspěšně vyproštěného vozidla. Díky šikovnosti hasičů neunikla z nádrže nafta. Na menší únik provozních kapalin použili ještě před zahájením vyprošťování nasákavý sorbent, který později uklidili. Do odtoku z požární nádrže hasiči preventivně položili několik sorpčních hadů,“ dodal Kůdela s tím, že řidič Tatry vyvázl bez zranění.