Když zemře mladý člověk, většinou se kolem toho vyrojí plno teorií a fám. Jak jsem vás již informovali, pětadvacetiletý mladík z Opavy zemřel uplynulou středu. Byl nalezen mezi devátou a desátou hodinou večerní ve svém bytě.

Nejprve se začalo mezi lidmi vykládat, že přišel k úrazu v podniku Teva, kde pracoval. Podle fám měl na sebe vylít nějaké chemikálie. Teva sice potvrdila, že jeden z jejich zaměstnanců zemřel, ale vyvrátila, že by s příčinou úmrtí měla cokoli společného. V rámci smutku vyvěsila černou vlajku.

Další teorií, která mezi lidmi kolovala, měla být sebevražda z nešťastné lásky. S pětadvacetiletým mužem se údajně měla rozejít jeho přítelkyně a on to prý špatně psychicky zvládal. Protože fámy mezi lidmi neutichaly ani přes víkend, rozhodli jsem se v objasnění případu pokračovat. Výsledek je šokující.

Gabriela Holčáková z preventivně informačního oddělení Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, sdělila následující: „Dle předběžných závěrů soudních znalců, příčinou úmrtí muže byla intoxikace methylalkoholem. U nejnovější události lze zatím uvést, že jde o pětadvacetiletého muže a kriminalisté intenzivně pracují na zjištění zdroje intoxikace zesnulého."

Holčáková současně zdůraznila, že další informace zatím zveřejnit nelze. Vyšetřovatelé například dosud nevědí, zda mladík alkohol požil úmyslně či nikoliv.

Muž z Opavy se stal celkem čtyřiadvacátou obětí metylalkoholu v Moravskoslezském kraji. Dalších osmatřicet lidí bylo intoxikováno. Moravskoslezští policisté ale podle Holčákové nenechávají nic náhodě. Už v tuto chvíli zahájili trestní stíhání dvaačtyřiceti osob, které jsou s touto kauzu spojené. Do této chvíle provedli celkem sto osmnáct domovních prohlídek.

O případu budeme dále informovat.