Řidiči se srazili krátce před šestnáctou hodinou na silnici 1/46 mezi obcemi Litultovice a Hertice, v katastru Dolních Životic. I přes veškerou snahu záchranářů devětatřicetiletý řidič osobního auta a šestadvacetiletý motorkář zraněním podlehli.

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič (ročník 1984) osobního motorového vozidla nedal při vyjíždění z vedlejší silnice na hlavní přednost v jízdě motocyklistovi (ročník 1997), který jel po silnici1/46 ve směru od Opavy. Došlo ke střetu. Policisté se nehodovým dějem a veškerými okolnostmi této tragické dopravní nehody se i nadále zabývají,“ uvedla k tragické události mluvčí policie Soň Štětínská.

„Resuscitace u řidiče vozu byla zahájena ještě před jeho vyproštěním a pokračovala následně další desítky minut. Lékař provedl akutní ošetření hrudníku, kontinuálně probíhala nepřímá srdeční masáž, podávání léků. Pacient však utrpěl poranění hrudníku a břicha, kterým na místě podlehl,“ popsal mluvčí záchranářů Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Resuscitovat museli záchranáři i motorkáře. Po pěti minutách se jim podařilo obnovit krevní oběh. „Po naložení do vrtulníku však došlo opět k srdeční zástavě, kterou se týmům záchránářů již nepodařilo zvrátit a lékař musel po hodinovém úsilí o záchranu konstatovat i v tomto případě smrt,“ dodal Humpl.

Moravskoslezští hasiči podle jejich mluvčího museli pro vyproštění řidiče použít hydraulické nástroje. Příčiny nehody nyní šetří policie.

„Hasiči museli po příjezdu na místo události pomocí hydraulických nástrojů vyprostit z osobního automobilu zaklíněného řidiče, poté se v rámci spolupráce se zdravotníky zapojili do resuscitace jak jeho, tak motocyklisty. Silnice byla po dobu zásahu průjezdná kyvadlově, po zadokumentování a ukončení šetření nehody ze strany policie hasiči provedli úklid komunikace,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.