Tragické následky měla 8. prosince po 17. hodině v Opavě nehoda na obchvatu nad Kauflandem. Došlo zde z dosud nezjištěných příčin k čelnímu střetu dvou osobních motorových vozidel Škoda Octavia a Volkswagen Passat.

V prvním vozidle Volkswagen cestovala řidička s dítětem, obě skončily se zraněním v péči záchranářů. Ve druhém vozidle Škoda cestovaly dvě ženy a dítě. Řidička i dítě skončily taktéž se zraněními v péči záchranářů. Spolujezdkyně však utrpěla zranění, kterým bohužel na místě podlehla.

Česko zpívá koledy 2022 v Opavě.
Opavané si zazpívali koledy s Karlem Kosterou, křtil se i kalendář basketbalistů

„Na místě zasahují aktuálně všechny složky integrovaného záchranného systému. V současné době je silnice v obou směrech stále uzavřená, odklon dopravy provádí policisté přes ulici Ratibořskou a Hlučínskou,“ prozradila policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

V souvislosti se zjišťováním průběhu a okolností této tragické dopravní nehody se kriminalisté obrací na veřejnost, která místem projížděla a mohla by poskytnout informace k objasnění nehody či záběry z palubních kamer, aby se obrátila na bezplatnou telefonní linku 158. „Za případnou pomoc děkujeme,“ dodala Kubzová.