Pár minut po deváté vyjeli záchranáři zachraňovat jednatřicetiletého muže z Opavska, který při opravě střechy rodinného domku spadl na ulici U Panského dvora v Opavě-Kylešovicích ze sedmimetrové výšky, o dvě hodiny později se pokoušeli o nemožné, když se na Ratibořské ulici snažili udržet při životě smrtelně zraněnou jednasedmdesátiletou cyklistku z Opavy. Tu srazil kolem jedenácté dopolední kamion.

„Jednasedmdesátiletá žena nejevila při příjezdu záchranářů známky života a na místě byla oživována okolojdoucí zdravotní sestrou. Posádka v resuscitaci pokračovala a po chvíli se jí podařilo obnovit srdeční činnost postižené. Bylo nutné zajistit pacientce dýchací cesty pomocí intubace, napojit ji na dýchací přístroj, také podat léky a nezbytné infuzní roztoky,“ uvedl tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že žena utrpěla velmi vážná poranění v oblasti břicha, pánve, dolních končetin a lékařka nevyloučila ani zranění hrudníku.

Podle informací opavské policejní mluvčí Dagmar Schindlerové jel kamion po Ratibořské ulici ve směru z Opavy na Hlučín. „Cyklistka vyjela z ulice Edvarda Beneše, která je klasifikovaná jako vedlejší a srazila se s pravou zadní částí kamionu. Dechová zkouška řidiče byla negativní," informovala Opavský a hlučínský deník Schindlerová.

Jak uvedla svědkyně nehody, jela žena po odbočení z ulice Edvarda Beneše ještě přibližně dva metry po Ratibořské ulici ve vyznačeném pruhu pro cyklisty, pak však zničehonic bez rozhlédnutí strhla své kolo pod kola kamionu.

Pacientka byla v kritickém stavu transportována na chirurgii Slezské nemocnice v Opavě.

„O nehodě jsme byli informováni a čekali jsme na příjezd pacientky. Přestože jsme hned na urgentním příjmu udělali všechno, co jsme udělat mohli, žena zemřela. Zranění, která utrpěla, bohužel nebyla slučitelná se životem,“ řekl primář chirurgického oddělení Jiří Hájek.

Jednatřicetiletý muž , který spadl o dvě hodiny dříve z opravovaného domu, měl, zdá se, více štěstí. Přestože byl po pádu ve vážném stavu, byl při vědomí a záchranka rozhodla o nutnosti leteckého transportu na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde se zotavuje.

Podle informací policejní mluvčí Schindlerové je zraněný přítel stejně starého majitele domu, který si ho pozval na pomoc při opravě střechy.