Mladý řidič traktoru z Opavy jel se soupravou tvořenou traktorem značky Zetor s přívěsem značky BSS po Olomoucké a chtěl odbočit doleva na Krnovskou. Tady ale začaly první problémy.

Nejen, že ignoroval značku o zákazu odbočení vlevo, ale navíc ani nedal přednost zleva přijíždějící dodávce značky Peugeot. Za jejím volantem seděl sedmačtyřicetiletý muž z Opavska. 

Nehodu zaznamenal také kamerový systém opavské městské policie.Zdroj: archiv Městské policie Opava

„V prostoru křižovatky došlo ke střetu levé přední části traktoru s pravou přední částí dodávky. Vzhledem k tomu, že obě vozidla bránila provozu na komunikaci, přejel traktorista dále v zamýšleném směru jízdy na Krnovskou, kde soupravu při pravém okraji vozovky odstavil a z místa odešel neznámo kam,“ popisoval opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Trhy v polském Zabělkově.
Češi berou polské trhy útokem. Hlavním důvodem je cena a pestřejší výběr

Na místo se vypravily policejní hlídky, které začaly po totožnosti traktoristy pátrat. To se jim povedlo a po následném telefonickém hovoru se řidič vrátil zpátky. Na řadu přišly orientační dechové zkoušky. Sedmačtyřicetiletý muž nenadýchal nic, zato traktoristovi kolovalo v krvi 1,5 promile alkoholu.

„K předchozímu požití alkoholických nápojů před jízdou se doznal a s naměřenými hodnotami souhlasil. Uvedl, že v průběhu dne vypil několik piv,“ pokračoval Černohorský s tím, že při nehodě nebyl nikdo zraněn a celková škoda byla vyčíslena na 26 tisíc. Tím ale příběh nekončí.

Ilustrační foto
Muž v Hrabyni měl lákat děti do svého auta

Policisté totiž zjistili i další skutečnosti. Přívěs měl propadlou technickou kontrolu a navíc traktorista neměl za volantem co dělat ani střízlivý, protože aktuálně má zakázáno řídit všechna motorová vozidla. Celou záležitostí se dále zabývají opavští policisté a kriminalisté.