Podobně to chtěla učinit i sedmačtyřicetiletá žena z Kylešovic za volantem Peugeotu 206. Jenže cyklista náhle zavrávoral, vybořil ze směru a zamířil ke středu vozovky. Peugeut tak narazil přímo do něj. Cyklista byl při příjezdu záchranářů v bezvědomí a v přímém ohrožení života.

„Zasahující lékař zajistil jeho životní funkce a poskytl muži neodkladnou péči, včetně přístrojem řízené plicní ventilace. Pacient utrpěl závažné poranění hlavy a mozku, pro které musel být přepraven na specializované zdravotnické pracoviště,“ popsal následek srážky tiskový mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Na místě nehody proto přistál vrtulník letecké záchranné služby. Jeho posádka si převzala postiženého na palubu a transportovala jej do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Policie také provedla u řidičky dechovou zkoušku, která vyšla negativně.

„U cyklisty byl policií nařízen odběr krve, jeho jízdní kolo bylo po provedení základních úkonů šetření předáno manželce zraněného,“ doplnil tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Čtěte dále:
neděle 22. srpna: Muž zůstal zaklíněn pod dodávkou
neděle 22. srpna: Pro zraněného musel letět vrtulník