Při havárce došlo ke zranění tří lidí. Jak redakci řekl tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl, na místo vyjela posádka rendez-vouz s lékařkou a dvě skupiny rychlé zdravotnické pomoci.

„Záchranáři ošetřili tři zraněné, konkrétně dva muže a jednu ženu. Všichni byli v době zásahu při vědomí a se záchranáři komunikovali,“ uvedl Humpl. Devětadvacetiletý pacient utrpěl podle jeho slov středně těžké poranění v oblasti páteře, o pět let mladší muž pak zranění horní končetiny lehčího charakteru.

Oba byli po ošetření předáni na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

„Třetí ošetřenou byla devatenáctiletá žena. Zasahující lékařka zjistila, že její zranění jsou vážná. Pacientka utrpěla poranění břicha a hrudníku, jevila známky šokového stavu. Záchranáři postižené poskytli přednemocniční neodkladnou péči a následně ji transportovali na chirurgii opavské nemocnice,“ podotkl s tím, že zranění pacientky byla život ohrožující a letečtí záchranáři ještě téhož dne zajistili její přepravu na specializované pracoviště do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Podle slov tiskového mluvčího opavské policie René Černohorského vznikla při dopravní nehodě škoda na obou vozidlech ve výši 150 tisíc korun.

„Orientační dechové zkoušky vyzněly u obou řidičů osobních motorových vozidel negativně. Celá záležitost je předmětem dalšího prověřování a prošetřování,“ řekl a doplnil, že již nyní je řidička z Krnova podezřelá ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.