Na místě nehody v Opavě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. "Operační středisko hasičů obdrželo informaci o muži pod hladinou v 10.54 hodin, na místo události okamžitě vyjela profesionální jednotka hasičů ze stanice v Opavě, na místě zasahovala rovněž Zdravotnická záchranná služka (ZZS), Letecká záchranná služba (LZS) a Policie ČR," uvedla mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová. 

Alena Schaffartziková a Nikol Vítečková na soutěži Czech Pole Sport Open 2023 v Praze. Snímek je ze sportovní části soutěže.
Policistky ve vzduchu! Opavanky přesedlaly z tyče na kruh, mají světový rekord

Svědkyně posádkám uvedla, že viděla plavajícího muže, který náhle zmizel pod hladinou. "Do pátrání po něm se zapojil vrtulník LZS, který zahájil rekognoskaci vodní plochy, a po opakovaných přeletech spatřila jeho posádka ve vodě místo, na němž se mohl postižený nacházet," řekl Deníku mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

 Hasiči na člunu nalezli a vytáhli muže na břeh. "Záchranáři poté zahájili neodkladnou resuscitaci za použití přístrojové techniky a léků. Muž však byl pod hladinou několik desítek minut. Přes veškerou snahu všech přítomných se tak nepodařilo obnovit jeho krevní oběh a zasahující lékaři museli konstatovat smrt," sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů. 

Nové informační cedule planetární stezky v Opavě. 11. července 2023.
Z Opavy až do kosmu. Objevte největší planetární stezku, teď je ještě lákavější

"Opavští policisté následně zjistili, že se jedná o muže roč. 1946. Příčinu úmrtí objasní nařízená pitva," doplnila mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.