Tramvaje se srazily o půl sedmé na křižovatce ulic 28. října a Nádražní v Ostravě kolem půl sedmé, na místě zasahovali záchranáři a policisté. Kolem osmé hodiny byl už provoz obnoven.

Příčinou karambolu mohly být namrzlé koleje. Řidič druhé tramvaje na nich nedokázal včas zabrzdit a narazil do soupravy stojící před křižovatkou. Vše se naštěstí obešlo bez vážných zranění.

Srážka tramvají na křižovatce ulic 28. října a Nádražní (poblíž zastávky Elektra), 15. ledna 2021 v Ostravě.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

V péči záchranářů skončilo osm lidí. Jednalo se o pět žen a tři muže (z toho dva řidiči) od třiadvaceti do devětačtyřiceti let. „Všichni byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali. Utrpěli vesměs lehká a středně těžká poranění, většinou hlavy, v jednom případě v oblasti zad. Pacienti byli po prvotním ošetření posádkami zdravotnické záchranné služby transportováni na úrazové ambulance ostravské Městské a Fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. „Okolnosti a příčiny nehody vyšetřujeme,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Velmi podobná nehoda se stala 17. prosince loňského roku v Ostravě-Třebovicích, kde do sebe narazily dvě tramvaje jedoucí stejným směrem. „První dávala přednost v jízdě právě vyjíždějícímu hasičskému vozidlu, které jelo na výstražné světelné signalizační zařízení. Řidič druhé tramvaje nestačil zareagovat a zezadu narazil do před sebou stojící tramvaje. Důsledkem nárazu došlo k pádu několika cestujících i k jejich zranění. V první tramvaji cestovalo zhruba padesát osob. Druhá byla prázdná z důvodu služební jízdy," popsala prosincovou třebovickou nehodu Michalíková.

U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Předběžná škoda poškozením byla vyčíslena na několik miliónů korun.

Pro kompletaci informací žádají policisté případné svědky dopravní nehody, především řidiče motorových vozidel, kteří mají za čelním sklem kameru a mohli tak zaznamenat průběh dopravní nehody nebo i jiné poznatky, aby se obrátili na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu.