O nehodě jsme vás už informovali, později naše redakce ovšem zjistila, že mladíky ve věku dvaadvacet, devatenáct a osmnácti let byli fotbalisté působící v Pusté Polomi – Adam Blucha, Patrik Malík a Filip Demko s Tadeášem Kludkou.

Tato čtveřice dojížděla z Ostravy a při úterním návratu z tréninku nejstarší z mužů okolo půl osmé večer nezvládl řízení Škody Octavie v levotočivé zatáčce, vyjel do příkopu a levým bokem narazil do stromu, který se při střetu zlomil.

Na místo se okamžitě vydalo několik záchranářských týmů včetně vrtulníku. Jeden z mladíků zůstal zaklíněn na zadním sedadle a pomocí hydraulického stroje ho museli vyprošťovat hasiči ve spolupráci se zdravotníky.

„Všichni pacienti byli při vědomí a komunikovali. Utrpěli lehčí nebo středně těžká poranění, ponejvíce v oblasti hlavy. U dvou z nich vyslovili zasahující lékaři podezření na otřes mozku. Jeden utrpěl lehké poranění horní končetiny. Všem byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a následně byli transportování do ostravské Fakultní a Městské nemocnice,“ uvedl tiskový mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Skutečnost, že v havarovaném voze seděli hráči Pusté Polomi nám dnes potvrdil Petr Souček, trenér áčka hrajícího krajský přebor, za které uvedená čtveřice nastupuje.

„Ano, skutečně to byli naši fotbalisté. Tři z nich utrpěli lehčí zranění. U Adama Bluchy to byl otřes mozku, u Patrika Malíka a Filipa Demka pak zhmožděniny. Nejhůře z toho vyšel Tadeáš Kludka, jenž byl letecky transportován do Ostravy s úrazem hlavy,“ poznamenal kouč pustopolomského výběru.

Na stav osmnáctiletého mladíka jsme se dnes dopoledne doptávali ve Fakultní nemocnici Ostrava.

„Pacient je stále v naší péči, nicméně jeho zdravotní stav je stabilizovaný, je při vědomí a mimo ohrožení života,“ uvedl tiskový mluvčí ostravské fakultky Tomáš Oborný.

Kromě Filipa Demka všichni fotbalisté z havarované Octavie zasáhli do posledního soutěžního zápasu, jenž Pustá Polom odehrála v neděli proti Bílovci. Utkání dospělo k bezbrankové remíze.

O tom, kdy by se hráči, kteří byli účastníky nehody, mohli vrátit k fotbalu, se zatím neví. V příštím kole se Polomští představí v neděli od 15.30 na půdě Frenštátu pod Radhoštěm. O odkladu se neuvažovalo.

„Odkládat se nic nebude. Máme široký kádr a musíme se s tím popasovat,“ komentoval Petr Souček a ještě doplnil:

„Je to nepříjemná situace, při níž jde fotbal stranou. Důležité je, aby se kluci dali do pořádku a plně se zotavili. To je teď to nejdůležitější. Přejeme jim, aby se uzdravili. Telefonicky jsem s nimi z pochopitelných důvodů zatím nemluvil.“

Jak už bylo zmíněno, na silnici mezi Pustou Polomí a Budišovicemi musely vyjet také hasičské jednotky, konkrétně profesionálové z Opavy a dobrovolníci z Hrabyně.

„Hasiči zabezpečili havarovanou Octavii před případným požárem,“ komentoval tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Událost si vyžádala i příjezd policistů. Ti u řidiče provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem.

„Byla způsobena škoda ve výši 100 tisíc korun. Nehoda je dále v šetření opavských dopravních policistů a kriminalistů,“ mínil mluvčí opavské policie René Černohorský.