Ve čtvrt na dvanáct se v obci Skály střetl cyklista s traktorem. Dvaašedesátiletý muž utrpěl vícečetná poranění, a to v oblasti hlavy, zad a horní končetiny, byl však při vědomí.

Kráva zranila muže na břiše

"Krátce po šestnácté hodině převzali operátoři záchranné služby informaci o napadení krávou v obci Horní Benešov. Sedmašedesátiletého muže při útoku zvíře těžce zranilo na břiše a pacient se nalézal v šokovém stavu," popsal mluvčí záchranářů. 

Letečtí záchranáři a přítomné pozemní týmy ZZS poskytly všem třem zraněným přednemocniční neodkladnou péči, a poté byli vzdušnou cestou přepraveni na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Před desátou hodinou ranní vrtulník záchranářů startoval do obce Dobrá na Frýdecko-Místecku, kde došlo k pracovnímu úrazu dvaadvacetiletého muže.

"Při práci se soustruhem odlétl od stroje kus kovového materiálu a zasáhl pacienta, který zůstal několik minut v bezvědomí. Zasahující lékař zjistil poranění hlavy a vyslovil podezření na poranění mozku," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.