Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Kvůli uniklému chloru hrozí otrava půdy

Vítkov-Podhradí - Podobná situace jako předchozí den. Chlorový oblak, další evakuace a opatření připomínající policejní manévry. Zastavují nás těsně za Vítkovem a odmítají pustit do Podhradí, kde stejně jako předchozí den z úpravny vody uniká chlor.

25.2.2009 4
SDÍLEJ:

Únik chloru ve Vítkově-Podhradí.Foto: Hasiči

Na místo přijíždí i lidé ze zdravotního ústavu. Z auta vybíhá žena a říká jednomu z policistů. „Hygiena nás poslala odebrat vzorky,“ podotkla. Jak zjišťujeme krátce po příjezdu z Vítkova, padlo již podezření na obecné ohrožení.

„Prověřují se různé verze, zdali se jedná o případnou nedbalost některé z osob. Vše je nadále v šetření,“ informoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že policisté procházeli přilehlá chatoviště. „Snažili se zjistit, jestli se tam nenacházejí osoby, které o případu neví,“ doplnil.

Evakuovaní lidé jsou dočasně přemístěni do Kulturního domu ve Vítkově. Je na nich vidět únava a nervozita. Někteří ze sálu odcházejí, aby se vyhnuli zájmu médií. Vedení vítkovské radnice se snaží pomáhat.

„Co se týká krizové situace na Podhradí, v této se zapojujeme v oblasti evakuace občanů, kdy zajišťujeme odvoz občanů autobusy do Vítkova, konkrétně do kulturního domu, kde je pro ně zajištěno zázemí, ať už sociální, nápoje, občerstvení a podobné věci,“ vysvětluje starosta Vítkova Pavel Smolka.

„V dané chvíli se připravujeme na variantu, že se nebudou moci vrátit večer domů. Zajišťujeme jim náhradní ubytování. Evakuovaných občanů bylo asi přes dvě stě s tím, že mnozí jsou studenti střední školy a ti se vracejí domů. Takže o ty se víceméně starat nemusíme,“ pokračuje.

Nakonec zmínil, že se jedná zejména o občany tam bydlící, případně o chataře nebo o studenty, kteří jsou na internátu celotýdenně.

Podle vyjádření pracovníků České inspekce životního prostředí došlo k havárii lidským pochybením při manipulaci s chemikáliemi. V úpravně došlo rovněž k lokálnímu výbuchu, čímž může dojít k ohrožení životního prostředí, neboť se zkrápěná chemikálie může dostat do půdy.

(luc, ver, azu)

25.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Ilustrační foto.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení