Několik minut po poledni se zde čelně srazil s protijedoucím náklaďákem čtyřiatřicetiletý motocyklista, který v pravotočivé zatáčce pravděpodobně vyjel příliš ke středu vozovky. Přesné příčiny teprve určí policejní vyšetřování.

Po nárazu se jeho motorka odrazila a muž zůstal ležet na asfaltu. Čtyři minuty po ohlášení už byli na místě vítkovští záchranářů, motorkář byl v bezvědomí a přímém ohrožení života.

„Záchranáři započali boj o jeho záchranu – lékař zajistil dýchací cesty a provedl připojení k přístrojem řízenému dýchání. Posádky rovněž zajistily dva žilní vstupy, aby mohly zahájit neprodlené podávání potřebných léků. Zasahující lékaři zjistili vážné poranění hlavy a vícečetná zranění končetin. Pacient byl dále ošetřen pomocí fixačních prostředků – dlah, krčního límce a vakuové matrace,“ popsal následky srážky Lukáš Humpl, tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů.

K zásahu byl vyslán také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy, který přistál přímo na silnici u místa nehody. Ten zraněného přepravil na urgentním příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Stav pacienta je stále velmi vážný až kritický.

Vítkovská lékařská posádka byla stejný den ve čtrnáct hodin volána k dalšímu zraněnému motocyklistovi, který utrpěl zranění při motokrosovém závodu v Budišově nad Budišovkou. „Záchranáři ošetřili po nárazu do stromu dvaadvacetiletého muže, a to se středně těžkým poraněním hrudníku. Pacient byl předán do péče chirurgické ambulance Slezské nemocnice v Opavě,“ řekl k tomuto výjezdu Lukáš Humpl.