Ve čtvrtek chvilku před pátou odpolední měla opavská záchranka výjezd. Na křižovatce Olomoucké ulice s ulicí Slezského odboje se stala havárka. Sedmadevadesátiletý Opavan na dámském kole nedal přednost Peugeotu 105, kterým jel po hlavní čtyřiapadesátiletý muž z Opavy.

„Zasahující lékař zjistil u sraženého muže bezvědomí, způsobené poraněním hlavy a patrně i mozku. Kromě toho měl další zranění na noze,“ řekl k příjezdu lékaře záchranky tisková mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Dodal, že záchranáři zajistili u muže žilní vstup, kterým mu podávali léky, lékař provedl intubaci a pacient byl připojen k umělé plicní ventilaci. Zraněnému posádka nasadila krčního límec a dlahu, a připravila jej k transportu.

Mezitím totiž ze základny v Ostravě vzlétl vrtulník, který následně zraněného dopravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Nehodu na místě vyšetřovala dopravní policie. Ta zjistila, že řidič peugeotu nepil před nehodou alkohol, ale u zraněného seniory dechová zkouška nebyla možná.

„Proto byl nařízený odběr krve v nemocnici,“ řekl k nehodě policejní mluvčí René Černohorský, s tím, že policisté žádají svědky nehody, aby se laskavě kontaktovali vyšetřovatele Petra Běláka na telefonu 974 737 574