V úterý před čtrnáctou hodinou se stala obětí poněkud zvláštní nehody. Strojvedoucí vlaku jedoucího ve směru Hlučín - Opava si měl před kravařským nádražím všimnout člověka, který jde podél kolejí směrem k nástupišti. Údajně tedy zpomalil a použil výstražné zvukové znamení. Poté se ale všechno nějak zvrtlo.

„Osoba zareagovala tím způsobem, že ustoupila doleva, ale v době, kdy se k ní přiblížil, náhle změnila směr a ustoupila na pravou stranu. Bezprostředně po zaregistrování změny pohybu osoby, která se tak přiblížila do kolejiště, došlo ke střetu,“ popisuje situaci opavský policejní mluvčí René Černohorský a dodal:

„Strojvedoucí ihned uvedl do činnosti brzdu. Žena utrpěla zranění lehké povahy, zhmoždění pravého boku, kdy byla jednorázově lékařsky ošetřena ve Slezské nemocnici v Opavě a po ošetření byla převezena do místa svého bydliště.“

V době nehody jelo ve vlaku asi 70 cestujících a nikomu z nich se nic nestalo. Na železniční trati mezi Opavou, Kravařemi a Hlučínem byl v ten den přerušen provoz až do patnácté hodiny. Případ se nyní šetří.