Operační středisko bylo na tuto událost upozorněno před desátou hodinou. Na místo musel vyjet lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého stanoviště.

„V okamžiku příjezdu posádek záchranné služby již byla na místě hlídka městské policie, jejíž členové poskytovali postižené základní první pomoc. Týmy ZZS ihned zahájily rozšířenou resuscitaci, protože pacientka nejevila žádné známky života,“ komentoval tiskový mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl a vzápětí ještě dodal: „Za trvale prováděné nepřímé srdeční masáže zajistil zasahující lékař dýchací cesty a připojil ženu k přístrojem řízené ventilaci. Prvotní vyšetření ukázalo mnohočetná poranění, především v oblasti pánve, horních a dolních končetin. Ani rychlá pomoc a resuscitace za použití přístrojové techniky a léků nevedly k úspěchu a pacientka na místě podlehla svým poraněním.“

Případem se zabývá také policie. S největší pravděpodobností se jednalo o sebevraždu. „Nebylo zjištěno cizí zavinění. Další informace z etického hlediska a s ohledem na rodinu nebudeme poskytovat,“ dodal tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.